MEDIUM
4th CBSE
IMPORTANT
Earn 100

One dozen watermelons cost  271.80. What is the cost of one watermelon ?(If the answer is K , then write the value of K in the answer box)

50% studentsanswered this correctly

Important Questions on Activity Sheet 76

MEDIUM
4th CBSE
IMPORTANT
A sum of  600.75 was divided equally amoung a group of 9 persons. How much each person get ?(If the answer is K , then write the value of K in the answer box)
MEDIUM
4th CBSE
IMPORTANT
A sum of  931 was collected from 28 children. How much did each child contribute ?(If the answer is K , then write the value of K in the answer box)